Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Co je pro nás důležité

Co je pro nás důležité


Přístup k sexualitě osob s mentálním postižením

Právo na sexuální život má každý člověk (projevům tělesných a sexuálních prožitků není v Domově Háj bráněno, neboť jsou považovány za nedílnou a přirozenou součást lidské existence).

Více

Publikováno 6. 1. 2023 17:58

Prostě Normálně!

Jedná se o jedinečnou podporu našich pobytových služeb, a především týmů asistentů, kteří v nich pracují. Díky odbornému týmu auditorů, se tak na  službu domov pro osoby se zdravotním postižením poskytovanou osobám s těžkým handicapem (mentálním i tělesným) můžeme podívat "jinýma" očima.

Více

Publikováno 6. 1. 2023 17:56

Stavba denního stacionáře a denních aktivit

Projekt je zaměřen na vybudování zázemí pro denní stacionáře a denní aktivity domova pro osoby se zdravotním postižením v Golčově Jeníkově, ve kterém tento typ služeb není dosud poskytován. Služby budou zaměřeny především na cílovou skupinu osob s mentálním a kombinovaným postižením.

Více

Publikováno 6. 1. 2023 17:55

Individuální projekt VII.

Celý název projektu zní Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina, individuální projekt VII. V rámci tohoto projektu je také zajištěno financování sociálně terapeutické dílny provozované Domovem Háj.

Více

Publikováno 6. 1. 2023 17:55

Zahraniční stáže v Domově Háj

V květnu a září Domov Háj přivítal hned několik zahraničních návštěv. V pátek 6. 5. 2022 jsme přivítali delegaci z partnerského regionu Zakarpatská oblast Ukrajiny v čele s předsedou oblastní rady Vodymyrem Čubirkem.

Více

Publikováno 6. 1. 2023 17:55

Humanitární centrum Humpolec

Jednou z ubytovacích kapacit pro uprchlíky z Ukrajiny, kterou zastřešuje Domov Háj, je objekt bývalého domova důchodců v Humpolci v Máchově ulici. Na začátku dubna se do něj začali stěhovat první obyvatelé.

Více

Publikováno 6. 1. 2023 17:55

Rok od nastěhování do nových domácností

Na podzim 2022 uplynul rok od chvíle, kdy jsme definitivně opustili hlavní pětipodlažní budovu bývalého Ústavu sociální péče v Háji u Ledče nad Sázavou a komunitní formou poskytujeme službu v pěti lokalitách na Havlíčkobrodsku. Klienti dostali možnost žít obvyklým způsobem života.

Více

Publikováno 6. 1. 2023 17:54