Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Humanitární centrum

Humanitární centrum Humpolec

Tato stránka nemá žádné podstránky.

Upozorňujeme na aktuální "Zákaz návštěv v Humanitárním centru!" z důvodu nařízení hygienické stanice! Zákaz platí až do odvolání.

 

IMG_4015.JPG

Pomáháme lidem z Ukrajiny v krizové situaci s bydlením, s orientací v našem prostředí. Pomáháme jim naučit se český jazyk. Pomáháme jim zajistit vzdělávání dětí v mateřských, základních nebo středních školách, a také jim předáváme nabídku různých zájmových kroužků.

Snažíme se obyvatelům centra usnadnit orientaci při hledání zaměstnání, aby se mohli začlenit do běžného pracovního procesu. Využíváme přitom spolupráce s různými pracovními agenturami a používáme pracovní portály.

Doprovázíme je na Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) v Jihlavě, na úřady a do bank.

KACPU

Pomáháme při kontaktování lékařů a při komunikaci s nimi.

Ve vybavených společných kuchyňkách je možné si uvařit vlastní jídlo. Pokud někdo potřebuje potravinovou nebo jinou materiální pomoc, jsme v kontaktu s Potravinovou bankou Vysočina, z. s. a s dalšími charitativními organizacemi.

Pro děti, které zde jsou, jsme uspořádali např. dětský den, loučení s prázdninami, exkurze u hasičského sboru, návštěvu školního statku, mikulášskou nebo vánoční nadílku.

 

IMG_4046.JPG

IMG_4070.JPG

IMG_4079.JPG

IMG_4085.JPG