Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Denní stacionář v Golčově Jeníkově nově v provozu od prosince 2023

Denní stacionář v Golčově Jeníkově nově v provozu od prosince 2023V Golčově Jeníkově byla v prosinci úspěšně otevřena sociální služba denní stacionář Domova Háj, p.o. Přivítali jsme nové uživatele ambulantní sociální služby, která je určena pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením nad 18 let, o které je jinak pečováno v jejich přirozeném prostředí.

Denní stacionář je určen pro zájemce z veřejnosti a pro osoby z chráněných bydlení. Pro osoby z Domova pro osoby se zdravotním postižením Domova Háj, jsou v rámci služby zajištěny denní aktivity.

Nabízíme skupinové a individuální aktivity, jejichž cílem je poskytnutí nezbytné individuální podpory, rozvoj schopností, dovedností a sociálních kontaktů uživatelů služby.

 „Pomáháme lidem s mentálním znevýhodněním žít aktivně svůj vlastní život, mít bezpečný domov a v běžných rolích být přirozenou součástí společnosti.“

Organizaci se úspěšně podařila transformace z ústavní služby na služby komunitního typu prostřednictvím Kraje Vysočina. Cílem bylo a je změnit způsob poskytování služby více směrem k individuálním potřebám klientů a běžnému způsobu života. Domov Háj v současnosti nabízí transformované bydlení v lokalitách Golčův Jeníkov, Havlíčkův Brod, Chotěboř, Světlá nad Sázavou a Ledeč nad Sázavou. Projekt denního stacionáře je poslední fází transformace Domova Háj se záměrem rozšířit ambulantní služby pro lidi s mentálním znevýhodněním.

Cílem projektu je rovněž zvýšení kvality a dostupnosti sociálních služeb, které ve městě Golčův Jeníkov nejsou dosud poskytovány žádným poskytovatelem.

Pro zájemce o službu je na stránkách Domova Háj (www.domovhaj.cz/denni-stacionar) umístěna Žádost o poskytování sociální služby denní stacionář, vyplněnou žádost je možné poslat poštou, e-mailem nebo ji donést osobně na adresu denního stacionáře: Husova 697, 582 82 Golčův Jeníkov. Žádost si je také možné vyzvednout v kanceláři vedení organizace (Světlá nad Sázavou) nebo ve stacionáři (Golčův Jeníkov).