Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Projekty > Transformace Domova Háj II.

Transformace Domova Háj II.Projekt byl realizován v rámci pokračování procesu úplné transformace Domova Háj, p. o.. Došlo tak k vybudování zázemí pro management organizace, denních aktivit a sociálně terapeutické dílny a 4 domů k bydlení klientů s mentálním a kombinovaným postižením v běžné komunitě měst Světlá n/S a Ledeč n/S. V nově vybudovaných domcích jsou poskytovány služby domov pro osoby se zdravotním postižením a chráněné bydlení celkem 24 klientům Domova Háj, p. o., kteří žijí v ústavním prostředí stávající služby.

V lokalitě Ledeč nad Sázavou bylo vybudováno jedno chráněné bydlení pro klienty s nízkou mírou podpory, ve kterém budou dvě domácnosti (1 skupinová pro 4 klienty a 1 individuální pro 2 klienty).  Dále je zde postaven druhý dům, který bude funguje jako služba domov pro osoby se zdravotním postižením. Kapacita domu je 6 klientů s potřebou vysoké míry podpory. 

V lokalitě Světlá nad Sázavou vznikly dva domy pro klienty s vysokou mírou podpory, které fungují v režimu sociální služby domov pro osoby se zdravotním postižením. Každý dům má kapacitu 6 klientů. Dále ve Světlé vzniklo zázemí pro management Domova Háj, zázemí pro denní aktivity a sociálně terapeutická dílna s okamžitou kapacitou 8 osob.

Aktuální informace: Klienti se do svých nových domovů přestěhovali v létě 2021. Sociálně terapeutická dílna funguje již od 1. 4. 2021.

Fotogalerie